Dom Twoją wizytówką

with Brak komentarzy

dom twoja wizytowka

Wiele osób pyta mnie jak mają się urządzić. Ustawić meble, zmienić pokój dziecku, dobrać kolory, zaaranżować kuchnię czy łazienkę funkcjonalnie. Każde pytanie dotyczy indywidualnego problemu, ale wiesz co, jedno jest wspólne. Dom żyje, funkcjonuje i dla nas jest szalenie ważny! Bez względu na miejsce, w którym każdy z nas jest.

Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś.

To bardzo wyświechtane hasło, którego nie lubię i nie nadużywam, ale prawda jest taka, że dom jest Twoją wizytówką!
Odzwierciedla nasze wszystkie stany. W zależności od twojej kondycji mentalnej, funkcjonowania rodziny, naszego nastoju, przeżywanych spraw – wygląd domu się zmienia.
Kiedy kupujemy nowe lokum, budujemy dom lub rzucamy się na generalny remont – to świadczy o dużym kroku w życiu, jakimś przełomie, konkretnej zmianie. I wówczas dbamy o dopieszczenie każdego szczegółu, by wyglądem robił jak najlepsze wrażenie. Również przed innymi (czasem nawet przede wszystkim!). Natomiast to nie tylko w takiej chwili pokazujemy swój status, osiągnięcia, kolejny próg pokonany w zmaganiach o lepszy byt! Zapominamy, że codzienność ma również wpływ na wygląd naszego wnętrza. Po miesiącach, czy latach mieszkania, odpuszczamy i obrastamy, że się tak wyrażę tą codziennością.
Dom ewoluuje wraz z naszym życiem i pokazuje jak na dłoni co z nami samymi się dzieje.
Twoje wnętrze pokaże czy jesteś szczęśliwa, zorganizowana, radosna, czy masz zakręt życiowy, mieszkasz na walizkach, z pudłami nierozpakowanych spraw z przeszłości, a może bałagan emocjonalny, który również przekłada się na brak porządku w domu.
Ta zależność jest ścisła, ale wzajemna!

To znaczy, że dbając o dobrze funkcjonujący i urządzony dom, możesz poukładać swoje spawy w życiu.

Często intuicyjnie szukasz zmian w domu – podskórnie wręcz czując, że zmiana we wnętrzu może pomóc Ci w zmianie nastoju, coś pozwoli Ci poukładać. Ale jeszcze częściej kończy się na planach i zrywach nieokiełznanych, bo nie wystarcza sił i zaangażowania, by zaplanować to z większą świadomością i dużą przyjemnością! Co możesz zrobić?
Po pierwsze uwierz, że to działa i zacznij od drobnego zabiegu – spójrz na wnętrze z nowej perspektywy, jak to zrobić szczegółowo piszę tutaj, zrób porządki i kup świeże kwiaty.
Idąc o krok dalej – zmień poduszki na kanapie, kolor zasłon w oknach, połóż nowy koc na fotelu.
Na pewno takie zmiany Cię ucieszą! A co ważniejsze zainspirują do kolejnych! Może spróbujesz przestawić meble? Albo książki na półkach poukładać z nowym porządkiem? Piszę o tym w artykule o wychodzeniu ze strefy komfortu.
A jeśli dojrzejesz do myśli, że zmian potrzebujesz więcej i poważniejszych? Jak to zrobić? Popracować ze mną 🙂

Design Coach przydaje się w każdym momencie życia:

  • na starcie życia młodej pary, kiedy trzeba poukładać dwa światy, które budują jedno gniazdko
  • w młodej rodzinie, gdy pojawia się dziecko i przewraca do góry nogami dotychczasowy porządek
  • w rodzinie z wieloletnim stażem, gdzie odświeżenie i zmiana przełamie rutynę nawet najpiękniej urządzonego wnętrza 10 lat temu 🙂
  • po przejściach, czy rozstaniu, kiedy trzeba zorganizować się na nowo
  • w patchworkowej rodzinie, gdy chaos różnych osobowości i ugruntowane już nawyki należy jakoś pogodzić,
  • gdy dzieci wyfruną z domu, by poradzić sobie z syndromem pustego gniazda!

Jak widzisz – na każdym etapie warto zadbać o wygląd i dobrą energię wnętrza, bo ściśle wiąże się to z kolejami życia, naszych osobistych losów. Jeśli jesteś gotowa już teraz wesprzeć się na moim ramieniu, żebym pomogła znaleźć Ci drogę najłatwiejszą lub najlepszą do wprowadzenia zmian w Twoim wnętrzu, nie zwlekaj!
Umów się na cykl sesji albo stworzymy dla Ciebie 1 DAY VIP, możesz też poczekać na moje Warsztaty Wirtualne, które wystartują już w kwietniu. Więcej o tym już niebawem!
A jeśli jeszcze nie zdecydowałaś, nie dojrzałaś do dużych kroków – zapisz się na Miesięcznika Inspiracji i śledź z uwagą proponowane przeze mnie pomysły na aktywną pracę ze swoim wnętrzem. Tymczasem zapraszam do lektury innych artykułów :

POBIERZ 10 TRIKÓW DESIGN COACHA

i zapisz się do mojego Magazynu Inspiracji

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Szanuję - nie spamuję. Twoje dane są bezpieczne. Zawsze możesz wypisać się z tej listy

Follow Maciejka:

Jestem projektantką wnętrz i pierwszą polską Design Coach. Łączę projektowanie z elementami coachingu, by być mentorem w drodze do wymarzonego wnętrza. Pomagam kobietom w świadomym urządzaniu się w harmonii z własnymi potrzebami. Inspiruję stylistycznie, wspieram technicznie i motywuję empatycznie, by objąć holistyczną opieką proces zmian Wnętrza Bardzo Osobiste. Kocham wolność, niezależność i kolor. Wierzę, że każdy z nas jest kreatywny, wystarczy do tych pokładów dotrzeć. Mówię zdecydowane NIE bezosobowym wnętrzom i inspiruję, by każdy miał odwagę mieszkać tak, jak lubi!

ostatnie wpisy by

Zostaw komentarz